#7090

Satel OPAL GY Zewnętrzna czujka dualna PIR+MW
Produkty uzupełniające:
Cena katalogowa: 404.67 PLN
266.91 PLN 23% VAT
217.00 netto
Rabat: 34.04%

Producent: Satel
Kod produktu: #7090
 Dostawa:
Dostępny, wyślemy dzisiaj!
Planowane dostarczenie: 2021-12-09 Czwartek 
Przesyłka kurierska
17.99 PLN 14.63 netto
Przesyłka kurierska pobranie
22.00 PLN 17.89 netto


SATEL OPAL GY zewnętrzna czujka dualna PIR+MW  W KOLORZE SZARYM
Satel OPAL GY Zewnętrzna czujka dualna PIR+MW

Satel OPAL GY Zewnętrzna czujka dualna PIR+MW


To innowacyjna zewnętrzna dualna czujka ruchu która pozwala wykryć intruza zanim ten dostanie się do wnętrza chronionego obiektu.
Przeznaczona do montażu na zewnątrz jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pracuje w zakresie temperatur -40°C do +55°C a bryzgoszczelna obudowa zapewnia ochronę przed deszczem mgłą lub silnym wiatrem (stopień ochrony IP54)

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ WYKRYCIA INTRUZA PIR + MW
Czujka wykrywa ruch w paśmie podczerwieni PIR i za pomocą czujnika mikrofalowego. Zgłoszenie alarmu następuje gdy oba czujniki zarejestrują ruch w odstępie czasu mniejszym niż 4s.
Po zdjęciu obudowy:

Po zdjęciu obudowy:


OCHRONA OBSZARU POD CZUJKĄ
Wykrycie ruchu nastąpi nawet wtedy gdy intruz podejdzie bezpośrednio pod czujkę aby ją uszkodzić lub zasłonić - kontrola strefy podejścia.

ANTYMASKING
Jeśli czujnik mikrofalowy wykryje ruch obiektu w odległości 10-20cm jest to interpretowane jako próba zasłonięcia czujki i załącza przekaźnik antymaskingu.

FUNKCJA NADZORU

Czujka zgłosi awarię gdy nastąpi uszkodzenie toru sygnałowego lub wystąpią spadki napięcia poniżej 9V. Awaria jest sygnalizowana czerwoną diodą LED.
Czujka ma ochronę sabotażową przed otwarciem obudowy i oderwaniem od podłoża.

DUŻA ODPORNOŚĆ NA FAŁSZYWE ALARMY
Praca na zewnątrz to większa możliwość wystąpienia fałszywych alarmów. Nad ich eliminacją czuwa:
  • zaawansowany cyfrowy algorytm detekcji ruchu
  • cyfrowa kompensacja temperatury
  • algorytm autoadaptacji
Dzięki zaawansowanym algorytmom wykrywania ruchu czujka jest odporna na na fałszywe alarmy wywoływane przez poruszające się ale nie zmieniające swojego położenia obiekty np. (gałęzie drzew)

MONTAŻ
Standardowo czujka jest montowana na płaskiej powierzchni. Jeśli czujka ma być montowana w narożniku lub ma być odchylona w pionie lub poziomie należy zastosować opcjonalne specjalne uchwyty z zestawu BRACKET C

Czujka powinna być montowana na wysokości 2,4m. Najlepsze warunki pracy uzyskamy gdy spodziewany  ruch intruza będzie odbywał się prostopadle do torów detekcji czujki.

Jeżeli czujka ma być odporna na ruch zwierząt (do 20kg) zaleca się montaż  na płaskiej powierzchni. Trzeba o tym pamiętać stosując uchwyty kulowe.
Widok z tyłu:

Widok z tyłu:


Materiały do pobrania