Satel PNK-1 Przycisk napadowy z pamięcią mechaniczną

Czyszczenie magazynu!
4,77 EUR export 0% VAT
  • Współpraca z każdą centralą alarmową obsługującą czujniki NC
Producent: Satel
Kod produktu: #4157
Dostępny, wyślemy dzisiaj!

Dostawa:
Stany Zjednoczone zmień
Koszt wysyłki od:
52,95 EUR

Przycisk napadowy jest urządzeniem służącym do natychmiastowego wywołania alarmu i (lub) uruchomieniaprocedury powiadomienia STACJI MONITORUJĄCEJ o sytuacji zagrożenia w chronionym obiekcie.

Może być wykorzystywany w bankach, hurtowniach, sklepach i innych obiektach narażonych na bezpośredni napad rabunkowy.

Współpracuje z każdą centralą alarmową, obsługująca czujki typu NC. Wewnątrz przyciskuznajduje się kontaktron, którego styki zostają rozwarte w przypadku wciśnięcia klawisza.

Sprężyna, cofająca klawisz po jego wciśnięciu, może zostać w łatwy sposób zdemontowana,dzięki czemu przycisk zyskuje tzw. mechaniczną pamięć użycia. W przypadku wyjęcia sprężyny, klawiszpo wciśnięciu pozostanie wewnątrz obudowy, aż do momentu wysunięcia go kluczykiem. Jeśli do jednego wejścia centrali jest podłączonych kilka przycisków, funkcja ta pozwala zidentyfikować przycisk, którym wywołano alarm.

Montaż

Przed montażem, w podstawie lub pokrywie przycisku, należy wyłamaćprzepust dla kabla. Przycisk montuje się na płaskiej powierzchni przypomocy dwóch wkrętów, najczęściej w niewidocznym miejscu, np. podblatem biurka. Można go montować w pozycji poziomej lub pionowej.W przypadku łączenia w systemie alarmowym kilku przycisków do jednejlinii napadowej, należy łączyć je szeregowo.

Końcówki kontaktronu należy połączyć z przewodami za pomocą zaciskówmontażowych. Trzy zaciski montażowe pozwalają na podłączenie wewnątrzobudowy rezystora parametrycznego, bez konieczności użycia lutownicy.


Materiały do pobrania

Inni klienci kupili również: