#4064

Satel GRAPHITE Pet Cyfrowa czujka PIR odporna na zwierzęta do 15kg

84.87 PLN
69.00 PLN netto

Producent: Satel
Kod produktu: #4064
 • Odporna na zwierzęta do 15 kg
 • Podwójny pyroelement
 • Precyzyjna soczewka Fresnela

 Dostawa:
Dostępny, wyślemy dzisiaj!
Planowane dostarczenie: 2018-10-24 Środa 
Przesyłka kurierska
20.00 PLN 16.26 netto
Przesyłka kurierska pobranie
20.00 PLN 16.26 netto

Cyfrowa czujka ruchu GRAPHITE PET dedykowana jest do stosowania w pomieszczeniach, w których w czasie czuwania systemu alarmowego mogą przebywać zwierzęta domowe. Nie reaguje na ruch zwierząt o wadze do 15 kg. Czujkę charakteryzuje wysoka odporności na zakłócenia i fałszywe alarmy.

W czujce wykorzystano podwójny element pyroelektryczny. Zaawansowany mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur.

Dodatkowe atuty czujki to pamięć alarmów oraz możliwość zdalnego włączania i wyłączania diody LED.

Schemat płytki czujki SATEL GRAPHITE Pet

Schemat płytki czujki SATEL GRAPHITE Pet

Objaśnienia do rysunku:

 1. zaciski:
  • NC – przekaźnik (NC).
  • TMP – styk sabotażowy.
  • COM – masa.
  • 12V – wejście zasilania.
  • LED – wejście umożliwia zdalne włączanie/wyłączanie diody LED, jeżeli zdjęta jest zworka z kołków LED ON/OFF. Dioda LED będzie sygnalizować naruszenia, gdy wejście LED zostanie zwarte do masy. Do sterowania wejściem można wykorzystać wyjście centrali alarmowej typu OC zaprogramowane np. jako WSKAŹNIK TRYBU SERWISOWEGO lub PRZEŁĄCZNIK BISTABILNY.
  • MEM – wejście sterujące pamięcią alarmu. Do wejścia należy podłączyć wyjście centrali alarmowej typu OC zaprogramowane jako WSKAŹNIK CZUWANIA. Jeżeli wejście jest zwarte do masy i czujka zarejestruje ruch – wywołując tym samym alarm – dioda LED będzie sygnalizować miganiem pamięć alarmu. Sygnalizacja pamięci alarmu trwa do czasu ponownego zwarcia wejścia do masy. Odcięcie wejścia od masy (wyłączenie czuwania) nie kasuje pamięci alarmu.
 2. dioda LED. Świeci na czerwono przez ok. 2 sekundy po zarejestrowaniu ruchu przez czujkę i zadziałaniu przekaźnika (rozwarciu styków NC). Umożliwia to instalatorowi sprawdzenie poprawności działania czujki i przybliżone określenie obszaru chronionego. Miganie diody sygnalizuje pamięć alarmu.
 3. kołki LED ON/OFF. Założenie zworki włącza sygnalizację przy pomocy diody LED niezależnie od stanu wejścia LED.
 4. pyroelement.
 5. styk sabotażowy.
 6. podziałka do pozycjonowania pyroelementu względem soczewki.
 7. otwór na wkręt mocujący.
 8. potencjometr do regulacji czułości czujki.

Przez 30 sekund po włączeniu zasilania czujka jest w stanie rozruchowym, co sygnalizuje krótkimi błyskami diody LED. Dopiero po upływie tego czasu czujka przechodzi w stan pracy.

Czujka monitoruje napięcie zasilania oraz poprawność działania toru sygnałowego. W przypadku dłuższego niż 2 sekundy spadku napięcia poniżej 9 V (±5%) lub stwierdzenia usterki toru sygnałowego, czujka sygnalizuje awarię załączeniem przekaźnika alarmowego oraz ciągłym świeceniem diody. Sygnalizacja awarii trwa przez cały czas jej występowania.

Schemat płytki czujki SATEL GRAPHITE Pet

Schemat płytki czujki SATEL GRAPHITE Pet

Uruchomienie

 1. Włączyć zasilanie (dioda LED zacznie błyskać sygnalizując stan rozruchowy).
 2. Kiedy czujka przejdzie w stan pracy (dioda LED przestanie błyskać), przeprowadzić test zasięgu czujki, czyli sprawdzić, czy poruszanie się w nadzorowanym obszarze spowoduje uruchomienie przekaźnika alarmowego oraz zaświecenie diody. W czasie testu zwarte muszą być kołki LED ON/OFF lub zwarte do masy musi być wejście LED.
 3. W razie potrzeby zmienić czułość czujki.

Specyfikacja techniczna
Warunki pracy: -30 ... +55°C
Pobór prądu w stanie gotowości: 11mA
Zalecana wysokość montażu: 2,40m
Spełnia normy:
EN 50130-5
EN 50131-1
EN 50131-2-2
EN 50130-4
Dopuszczalne obciążenie styków przekaźnika (rezystancyjne): 40mA, 16V DC
Materiały do pobrania