#4924

Satel MFD-300 BR Bezprzewodowa czujka zalania wodą do systemów MICRA

Cena katalogowa: 142.68 PLN
83.64 PLN
68.00 netto
Rabat: 41.38%

Producent: Satel
Kod produktu: #4924

Produkty uzupełniające:

 Dostawa:
Wyślemy już jutro!
Planowane dostarczenie: 2021-06-16 Środa 
Przesyłka kurierska
17.99 PLN 14.63 netto
Przesyłka kurierska pobranie
22.00 PLN 17.89 netto

Czujka zalania MFD-300 BR przeznaczona jest do wykrywania wycieku w pomieszczeniach z instalacjami wodnymi – przykładowo w kuchni, łazience czy pralni. Zewnętrzna sonda podłączana jest do czujki za pomocą elastycznego przewodu, co ułatwia jej montaż nawet w trudno dostępnych miejscach.Cechyzewnętrzna sonda z elastycznym przewodemstyk sabotażowy pozwalający wykryć demontaż urządzeniazasilanie pojedynczą baterią CR123A

Właściwości

  1. Zewnętrzna sonda.
  2. Dioda LED do sygnalizacji w trybie testowym.
  3. Styk sabotażowy reagujący na otwarcie obudowy i oderwanie od podłoża.

Opis

Kilka sekund po tym, jak poziom wody osiągnie wysokość, na której umieszczone są elektrody sondy podłączonej do czujki, czujka zgłosi alarm. Alarm zgłaszany jest również w przypadku otwarcia styku sabotażowego. Informacja o alarmie przesyłana jest drogą radiową do modułu alarmowego MICRA.

Dioda LED sygnalizuje alarmy (świeci przez 2 sekundy) tylko w trybie testowym. Tryb testowy jest włączany na 20 minut po włożeniu baterii lub otwarciu styku sabotażowego. Co 15 minut czujka wysyła transmisję okresową, informując moduł alarmowy MICRA, czy sonda wykrywa zalanie, jaki jest stan styku sabotażowego i baterii. Umożliwia to nadzorowanie obecności i sprawności czujki. W trybie testowym transmisja okresowa sygnalizowana jest świeceniem diody LED przez 80 milisekund.

Widok płytki elektroniki czujki Satel MFD-300 BR

Widok płytki elektroniki czujki Satel MFD-300 BR

Opis do rysunku

  1. zaciski do podłączenia sondy
  2. styk sabotażowy
  3. bateria CR123A. Czujka kontroluje stan baterii. Gdy napięcie jest niższe od 2,6 V, w trakcie każdej transmisji wysyłana jest informacja o słabej baterii.

Materiały do pobrania