#3967

Satel APS-1012 12V 10A zasilacz buforowy z obudową

629.76 PLN
512.00 PLN netto

Producent: Satel
Kod produktu: #3967

 Dostawa:
Wyślemy pojutrze!
Planowane dostarczenie: 2020-07-13 Poniedziałek 
Przesyłka kurierska
20.00 PLN 16.26 netto
Przesyłka kurierska pobranie
20.00 PLN 16.26 netto

Zasilacz buforowy APS-1012 został zaprojektowany z myślą o instalacjach elektrycznych zasilanych napięciem stałym 12 V. Dzięki zastosowaniu układu zasilacza impulsowego o dużej sprawności energetycznej, zasilanego wprost z sieci napięciem 230 V AC, zminimalizowano straty cieplne zwiększając jednocześnie niezawodność pracy.

Zasilacz posiada wejściowy filtr przeciwzakłóceniowy i układ korekcji współczynnika mocy, a także zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciążeniowe wyjścia.

Obudowa pozwala na umieszczenie w jej wnętrzu dwóch akumulatorów o pojemności 17 Ah, co pozwala, przy równoległym ich połączeniu, podwoić czas pracy awaryjnej bez zasilania zewnętrznego.

Precyzyjna regulacja napięcia, mikroprocesorowa kontrola stanu naładowania akumulatora i funkcja automatycznego odłączenia w przypadku jego nadmiernego rozładowania, pozwalają dłużej użytkować akumulator, bez ryzyka jego zniszczenia.

Do współpracy z zasilaczem zalecany jest akumulator ołowiowy o napięciu 12 V i pojemności 17 Ah. Zasilacz został wyposażony w cztery diody świecące LED sygnalizujące: stan zasilania sieciowego i akumulatora, oraz sytuację przeciążenia prądowego wyjścia i nadmiernego wzrostu temperatury.

Wykryte awarie są sygnalizowane na wyjściach typu OC, jak również mogą być sygnalizowane akustycznie. Podczas prawidłowej pracy zasilacza wyjścia są zwarte do masy (0 V), natomiast w przypadku wystąpienia awarii odpowiednie wyjście (zacisk) zostaje odłączone od masy. Styk sabotażowy umieszczony na obudowie pozwala np. włączyć zasilacz w obwód sabotażowy systemu alarmowego.

Schemat płytki zasilacza SATEL APS-1012

Schemat płytki zasilacza SATEL APS-1012

Objaśnienie do rysunku

  1. F1 bezpiecznik sieciowy T3,15 A– zabezpieczenie obwodu wejściowego.
  2. F3 bezpiecznik T10 A– zabezpieczenie obwodu ładowania akumulatora.
  3. przewody do podłączenia akumulatora(czerwony +; czarny -).
  4. kołki do ustawiania parametrów pracy zasilacza
  5. brzęczyk – sygnalizacja dźwiękowa awarii.
  6. FAN– gniazdo do podłączenia wentylatora

Materiały do pobrania