#3966

Satel APMD-150 Bezprzewodowa dualna czujka ruchu

308.73 PLN
251.00 PLN netto

Producent: Satel
Kod produktu: #3966

 Dostawa:
Wyślemy już jutro!
Planowane dostarczenie: 2019-08-22 Czwartek 
Przesyłka kurierska
20.00 PLN 16.26 netto
Przesyłka kurierska pobranie
20.00 PLN 16.26 netto

Bezprzewodowa dualna czujka ruchu APMD-150 przeznaczona jest do pracy w ramach dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX. Obsługiwana jest przez kontroler ACU-100 w wersji programowej 1.06 lub nowszej.

W jej konstrukcji zastosowano czujnik mikrofalowy (MW) i podwójny element piroelektryczny (PIR). Czujnik mikrofalowy jest uruchamiany, gdy czujka jest w stanie aktywnym, po zarejestrowaniu ruchu przez czujnik podczerwieni. Czułość torów mikrofalowego i podczerwieni jest ustawiana drogą radiową, niezależnie dla każdego toru.

Zdalnie uruchamiany tryb testowy pozwala na niezależne testowanie toru mikrofalowego i podczerwieni. Mechanizm kompensacji temperatury umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur.

Widok płytki elektroniki czujki ruchu SATEL APMD-150

Widok płytki elektroniki czujki ruchu SATEL APMD-150

Objaśnienie do rysunku:

 1. bateria litowa CR123A o napięciu 3 V, zapewniająca pracę przez okres około 3 lat. Czujka kontroluje stan baterii. Gdy napięcie spadnie do 2,6 V, do kontrolera zostanie wysłana informacja o słabej baterii. Sygnalizacja słabej baterii trwa do czasu jej wymiany.
 2. czujnik mikrofalowy.
 3. dioda LED. Świeci w kolorze czerwonym tylko w trybie testowym, sygnalizując komunikację z kontrolerem (w czasie odpytywania), naruszenia (po zarejestrowaniu ruchu przez tor mikrofalowy lub podczerwieni) i sabotaże.
 4. styk sabotażowy reagujący na oderwanie od podłoża.
 5. pyroelement.
 6. styk sabotażowy reagujący na otwarcie obudowy.
 7. antena.
 8. otwór na wkręt mocujący.
 9. ekran.

Montaż

Czujka przystosowana jest do montażu wewnątrz pomieszczeń. Można ją zamocować bezpośrednio do ściany lub na dołączonym uchwycie.

Przed zamontowaniem czujki na stałe, należy sprawdzić poziom sygnału odbieranego z czujki przez kontroler ACU-100 i w razie potrzeby zmienić miejsce montażu, tak, aby wybrać optymalne położenie z punktu widzenia komunikacji.

Baterię należy montować w czujce tuż przed jej zarejestrowaniem w kontrolerze. Czujka niezarejestrowana lub pozbawiona komunikacji z kontrolerem zużywa więcej energii, co skraca żywotność baterii.

 1. Otworzyć obudowę.
 2. Zamontować baterię i dodać czujkę do systemu bezprzewodowego (patrz instrukcja obsługi kontrolera ACU-100). Naklejka z 7 cyfrowym numerem seryjnym, który należy podać przy rejestracji czujki w systemie, znajduje się na płytce elektroniki na ekranie.
 3. Wybrać miejsce, w którym czujka ma zostać zainstalowana i prowizorycznie ją tam umocować.
 4. Sprawdzić poziom sygnału, który dociera z czujki do kontrolera. W razie potrzeby wybrać inne miejsce montażu.
 5. Po wybraniu miejsca zapewniającego optymalny poziom sygnału, wyjąć płytkę z elektroniką z obudowy.
 6. Przymocować nakładkę sabotażową do przykręconego do ściany uchwytu albo bezpośrednio do ściany (patrz rysunek poniżej).
 7. Przymocować tylną ściankę obudowy do nakładki sabotażowej (rysunek poniżej).
 8. Sposób montażu czujki APMD-150 na uchwycie i bezpośrednio do ściany

  Sposób montażu czujki APMD-150 na uchwycie i bezpośrednio do ściany

 9. Zamocować płytkę elektroniki w obudowie i zamknąć obudowę.
 10. Skonfigurować czujkę zgodnie z wymaganiami. Informacje dotyczące konfiguracji zawarte są w instrukcji obsługi kontrolera ACU-100.
 11. Uruchomić zdalnie tryb testowy i sprawdzić, czy poruszanie się w nadzorowanym obszarze spowoduje zaświecenie diody na czerwono. W razie potrzeby zmienić czułość toru mikrofalowego lub podczerwieni.
 12. Wyłączyć tryb testowy. Czujka jest gotowa do pracy.
Obszar detekcji czujki SATEL APMD-150 (maksymalna czułość)

Obszar detekcji czujki SATEL APMD-150 (maksymalna czułość)


Specyfikacja techniczna
Materiały do pobrania
Polecane z tym produktem
12.91 PLN (10.50 netto)